Zakupy z dowozem do domu – jakie sklepy oferują tę opcję?

6 grudnia 2022

Zakupy z dowozem do domu to usługa, która zyskuje na popularności. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie sklepy dają klientom taką możliwość, a przy tym rozwiązanie to ma swoje wady i zalety, które warto poznać. W tym artykule podpowiadamy, gdzie zrobić zakupy spożywcze online, analizujemy korzyści i podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na taką usługę!

Unsplash.com

Zakupy z dowozem – na czym polega usługa?

Zakupy z dostawą do domu to stosunkowo nowa usługa, której popularność wzrosła podczas pandemii. Dzięki niej można zrobić zakupy bez wychodzenia z domu, co jest niesamowicie przydatne, gdy jest się chorym, nie ma się czasu albo z kim zostawić dzieci. Wystarczy wówczas zrobić zakupy przez internet – bezpośrednio w sklepie, który oferuje taką możliwość albo poprzez różnego rodzaju aplikacje, które dedykowane są takim właśnie usługom. Po złożeniu zamówienia i jego opłaceniu, kurier dostarcza towary w określonym czasie pod wskazany adres. Dostawa może odbyć się bezkontaktowo, co jest bardzo praktyczne, gdy np. jest się w izolacji z powodu choroby.

Gdzie zrobić zakupy spożywcze online?

Zakupy z dowozem Auchan

Auchan to zdecydowanie jeden ze sklepów z najlepszą i najbardziej rozbudowaną ofertą dostaw zakupów do klientów. W sklepie online można zrobić zakup różnych produktów z dostawą przez kurierów zewnętrznych, jednak nie dotyczy to spożywki. Produkty spożywcze można natomiast zamawiać z dostawą przez kurierów własnych Auchan – na ten sam dzień w godzinach 18-22 lub na inny, umówiony dzień. Istnieje także możliwość odbioru zakupów zrobionych online w punkcie Click&Collect – jeśli nie ma możliwej dostawy w danym dniu, wówczas można zlecić odbiór i doręczenie np. kierowcy taksówki.

Zakupy z dowozem Biedronka

Sklepy sieci Biedronka współpracują z aplikacją Glovo. Czas dostawy zakupów zwykle nie przekracza 1h, a niekiedy może wynosić jedynie kwadrans. Cena dostawy uzależniona jest od sumy należnej za zakupy i wynosi 9,99 zł (zakupy powyżej 100 zł) lub 14.99 zł (zakupy poniżej 100 zł). Usługa nie jest dostępna w całej Polsce, lecz w wybranych miastach. Niestety nie wszystkie produkty są dostępne w ofercie online.

Zakupy z dowozem z pomocą Everli

Everli to aplikacja, która pozwala na współpracę z osobistym szoperem, który robi dla nas zakupy w jednym z wybranych sklepów. Są to m.in. Kaufland, Carrefour, Netto, Auchan, SPAR, Lidl, Biedronka czy E.Leclerc. Aplikacja działa obecnie w 44 miastach w Polsce. Zakupy zrobione z jej pomocą mogą zostać dostarczone nawet tego samego dnia. Gdy w sklepie nie ma tego, co zamówiłeś, szoper sam wybierze tej samej jakości zamienniki lub zadzwoni do Ciebie, aby skonsultować je telefonicznie.

Zakupy z dowozem do domu – zalety i wady

Przede wszystkim zakupy z dowozem są usługą dedykowaną tym, którzy w danym momencie z powodu różnych ograniczeń nie mogą pójść do sklepu, by osobiście kupić to, czego potrzebują. Powodów może być sporo – złe samopoczucie, brak kluczy do mieszkania, chore dzieci w domu, brak czasu itd. I choć najczęściej planujemy zawczasu, by kupić to, co jest potrzebne, to czasem zdarzają się sytuacje, że w szafkach czy lodówce nie ma tego, co potrzebne. Zamówienie zakupów z dowozem pod drzwi to niesamowite udogodnienie – szczególnie, że niektóre firmy oferują dostawę nawet w kwadrans!

Pixabay.com

Zakupy z dowozem do domu mogą też pomóc w oszczędzaniu – nie kupujemy pod wpływem impulsu, a na podstawie przygotowanej listy tego, co faktycznie jest potrzebne. Warto więc przy planowaniu zakupów otworzyć www.kimbino.pl, gdzie dostępne są aktualne gazetki sklepów i sporządzić listę produktów, które chcesz zamówić.

Bezsprzecznie też zakupy z dowozem to wygoda i oszczędność czasu. Nie trzeba pokonywać trasy dom-sklep-dom ani martwić się wnoszeniem ciężkich zakupów pod schodach. Usługa obejmuje nie tylko wykonanie i spakowanie zakupów, ale i ich doręczenie wprost pod wskazany adres. Oczywiście należy tu mieć na uwadze, że zwykle wiąże się to z dodatkową opłatą – oprócz opłacenia zakupów, należy też zapłacić za dostawę, co kosztuje od kilku do kilkudziesięciu złotych, zależnie od sklepu czy terminu lub odległości doręczenia.

Jeśli chodzi o minusy, to na pewno należy mieć tu na uwadze to, że dostawa zajmuje nieco czasu. Choć sklepy dokładają wszelkich starań, by zaoferować nawet bardzo szybkie doręczenia, to nie zawsze jest to możliwe. Ograniczeniem może być również lokalizacja – nie wszędzie usługa zakupów z dostawą jest dostępna. Problem może też pojawić się wtedy, gdy w sklepie nie będzie produktów, które chcesz kupić albo ich jakość nie będzie satysfakcjonująca (znajduje to zastosowanie przede wszystkim w przypadku owoców i warzyw).